Acosta ljut na KTM: Zahtevam objašnjenje!

Tehnički problemi obeležili vikend počev od petka, Pedro frustriran.

Bio je to vikend za zaborav za Pedra Acostu u Brnu. Obe trke je završio pre vremena zbog problema sa motorom i opravdano ljut napustio stazu.

Acosta se pred dolazak u Češku nadao da će smanjiti razliku u generalnom plasmanu, ali je na kraju ostao bez ijednog boda. U subotu na sprintu mu se sistem za spuštanje zadnjeg dela zaglavio već u prvom krugu. On je bezuspešno pokušavao da ga deblokira i potom pao u 11.krivini u trenutku kada se nalazio na 6.poziciji.

U nedelju se dogodilo nešto drugačije-borio se za 5.mesto i izdržao do poslednjeg kruga kada mu se motor ugasio. Dodatnu frustraciju izazvala je činjenica da mu se isto to dogodilo i u petak. Ovo nije prvi MotoGP vikend u kojem je KTM imao problema sa pouzdanošću. Tim mora pažljivo da analizira situaciju kako se takve stvari ne bi više ponavljale jer njihov as je propustio priliku da se približi vodećem Bezzecchiju koji nije ni vozio.

„Nemoćan sam ako mi se motor ugasi, to je potpuno van moje kontrole. Trebalo mi je da dobro startujem i da odvezem nekoliko brzih krugova na početku. To sam i uradio, a onda je pritisak u prednjim gumama opao, pa sam pustio Di Giannantonija da prođe. Istini za volju, imao je bolji tempo od mene. Proveo sam mnogo krugova iza Mira, pritisak se povećao i bilo je jasno da sam brži od njega. Malo je nedostajalo da završim u Top5. Šteta, izgleda da je trka predugo trajala“, izjavio je Acosta.

Vidno razočaran i ljut dodao je da očekuje objašnjenje za probleme u Brnu:

„Za sada, KTM nema odgovore. Moraće sve da pošalju u Austriju kako bi shvatili šta se dešava, jer ovo nije prvi put. Očekivali smo da u Brnu bude teško, ali bili smo među najboljih pet. Neverovatno, ali te stvari su van moje kontrole. Assen me manje brine jer bi trebalo da nam više odgovara. Međutim, oni prvo moraju da otkriju šta treba da urade kako se ovo ne bi ponavljalo.  Pokušaću da pružim maksimum sa onim što mi daju, ne mogu da traže mnogo više od mene“.

Podsećanja radi, Acosta je imao problem i u Barseloni, ali ističe da je uzrok bio drugačiji. Kako je naveo, u KTM-u znaju da nisu na istom nivou kao Aprilia i Ducati i upravo zato se on trudi da izvuče maksimum iz tog motora. Ipak, dragocene prilike su propuštene i sada ostaje samo nada da će u fabrici brzo reagovati kako bi se pripremili za Assen koji je na rasporedu već sledećeg vikenda.

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *