Sauber postaje Alfa Romeo Racing

Raikkonen ipak neće biti u Sauber bojama!

Novo partnerstvo u Formuli 1 je rezultat napora Alfe, koja je deo Fiat grupacije, da se aktivno uključi u najprestižniji šampionat na svetu. Sauber ipak ostaje vlasnik i neće menjati menadžment ekipe.

Frederic Vasseur je izrazio zadovoljstvo postignutim dogovorom:

„Čast mi je da objavim da ‘Alfa Romeo Racing’ ulazi u šampionat Formule 1. To znači progres u svakom smislu-tehničkom, sportskom i komercijalnom. Čeka nas težak posao, ali veoma smo motivisani i očekujemo dobre rezultate“.

Sauber tim se pod tim imenom takmičio još od 1993. Ekipa nije menjala naziv čak ni kada joj je vlasnik bio BMW u periodu od 2006. do 2009.

Iako su svake godine, sa izuzetkom 2014., osvajali bodove, u poslednje dve sezone su se mučili sa budžetom. Zahvaljujući novom ugovoru, povratak Alfa Romea na F1 staze omogućiće im neophodna finansijska sredstva. Nova saradnja je dobra i za marketing Formule 1 jer se Alfa Romeo vezuje za slavne dane ovog sporta.

Prva zvezda tima biće Kimi Raikkonen, iako mnogi najavljuju da mu neće biti lako pored talentovanog Giovinazzija sa kojim će deliti garažu.

 

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *