Kornfeil i Salac predstavili Redox PruestelGP tim

Češki vozački tandem otkrio nove KTM boje na Sachsenringu

PruestelGP tim je tokom prezentacije na čuvenoj nemačkoj pisti „pripretio“ konkurentima:

„Očekujemo borbu za najviše pozicije“, rečeno je na Sachsenringu.

Vozački tandem čine češki asovi-Jakub Kornfeil i debitant Filip Salac. Ovaj 17-godišnjak je učestvovao u Red Bull Rookies kup takmičenju, a u Moto3 šampionatu se pojavio kao „wild-card“ takmičar, pred domaćom publikom u Brnu prošle godine. Uz njega će u garaži biti nekadašnji trener nemačkog vozača Phillipa Oettla, Stefan Kirsch.

Uzdanica tima je iskusni Jakub Kornfeil koji kaže da bi bio zadovoljan plasmanima u Top 5:

“Ovo je moja treća godina u istoj ekipi. Očigledno im se sviđa moj stil vožnje, mentalitet i ponašanje. Veoma sam srećan što ćemo i dalje sarađivati jer dobro znam strukturu ekipe i ljude u  njoj, a to je veoma važno svakom vozaču. Ovo pričam iz iskustva jer sam ranije često menjao ekipe i znam da to nije dobro“.

„Spreman sam za novu sezonu i potrudiću se da već na startu osvojim što više poena. Ukoliko odmah zauzmete neku od čelnih pozicija, kasnije sve ide lakše. Mnogi vrhunski vozači su napustili Moto 3 šampionat i to je naša šansa. Borićemo se za plasmane u Top 5, možda čak i podijume na svakoj trci“, izjavio je Kornfeil.

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *