Rivola: „Priredićemo mu topao doček“.
Još jedan transfer u MotoGP šampionatu je zvanično potvrđen. Pecco Bagnaia će narednih godina zajedno sa Bezzecchijem predstavljati Aprilia tim. Prvi čovek ekipe, Massimo Rivola, više puta je naglašavao da priželjkuje italijanski vozački tandem, a sada je ta želja postala stvarnost.
Ova vest se, kao i objava Ducati ekipe, očekivala i samo je nedostajala zvanična potvrda dogovora za koji se već znalo. Angažovanjem bivšeg šampiona i sklapanjem dugogodišnjih ugovora sa vozačima, Aprilia je potvrdila da ima ambicije da učvrsti svoju poziciju na vrhu MotoGP šampionata. Ovaj sporazum takođe znači da svi u ekipi čvrsto veruju u novi projekat koji će označiti tehničku revoluciju počev od 2027.
Brojke koje stoje uz Peccovo ime su impresivne: od svog debija u Moto3 klasi 2013. godine, italijanski as je pokazao izuzetan talenat i umeće, kvalitete koji su mu omogućili da osvoji tri svetske titule-jednu u srednjoj kategoriji 2018., kao i dve uzastopne MotoGP titule 2022. i 2023. godine. Uz skor od 41 pobede, 86 podijuma i 35 pol pozicija, Bagnaia je jedan od najuspešnijih italijanskih vozača, iza Agostinija i Rossija.
„Michele Colaninno i ja delimo ideju o podršci Italiji i zato smo planirali da u novo poglavlje Aprilia tima uključimo Marca i Pecca. Mnogo nam je drago što Bagnaia prelazi kod nas, njemu i njegovoj porodici ćemo prirediti topao doček. Naravno, pre toga ćemo prvo pokušati da ga pobedimo! Imati višestrukog svetskog šampiona je odgovornost koju jedva čekamo da preuzmemo“, izjavio je Massimo Rivola.
Bagnaia će se tako po prvi put u svojoj MotoGP karijeri naći na motoru koji nije Ducati. Period prilagođavanja će, svakako, ići mnogo lakše jer će deliti garažu sa svojim velikim prijateljem sa VR46 Akademije.