Svetski prvak obnovio ugovor sa timom
Posle brojnih nagađanja o budućnosti Lewisa Hamiltona, dileme više nema-Britanac je odlučio da ne menja dobitnu kombinaciju.
Novi dogovor je zvanično objavljen u četvrtak. Hamilton ostaje u Mercedesu do kraja 2020.
„Produžetak ugovora je bio puka formalnost. Toto i ja smo se o svemu dogovorili još tokom zimske pauze. Drago mi je da sam deo Mercedes familije jer ni u jednom timu ranije nisam bio tako srećan. Nameravam da nastavim sa pobedama, a ovo je pravo okruženje“, rekao je Hamilton.
Toto Wolff je dodao da su prethodne nedelje precizirani samo detalji ugovora:
„Od prvog momenta kada smo počeli pregovore, bilo je jasno da smo na istoj liniji sa Lewisom. Naravno, mnogi su bili zainteresovani za njega i to je pokrenulo brojne priče. Nagađanja više nema, na pregovore je stavljena tačka. Poslednja dokumenta smo potpisali ove nedelje, nije bilo potrebe da čekamo. Ne znam šta bih rekao o Lewisu, a da nije već rečeno. On je jedan od najboljih vozača svih vremena, rezultati najbolje govore. Ono što mi je najlepše u zajedničkom radu je što imam priliku da upoznam čoveka ispod kacige-neumornog vozača, šampiona, koji stalno želi da se popravi i koji je odan timu“, izjavio je šef Mercedesa.
Još uvek nije poznato ko će biti Hamiltonov timski kolega, ali se očekuje nastavak saradnje sa Bottasom.