Vozač Mercedesa sankcionisan zbog inicdenta sa Riccardom u završnici trke
Valtteri Bottas je dobio kaznu od +10 sekundi koje će se dodati na njegovo ukupno ostvareno vreme na trci u Mađarskoj. Neopreznom vožnjom Finac je obeležio finiš trke na Hungaroringu. Prvo je imao manji incident sa Vettelom i tom prilikom oštetio bolid. Dva kruga kasnije je udario u Ricciarda koji je pokušavao da ga pretekne.
Iako su oba vozača završila trku, bilo je jasno da Bottasu sledi kazna za sudar sa vozačem Red Bulla.
Sudije su odmah objavile da je Bottas pod istragom, a u zvaničnom saopštenju povodom kazne se navodi:
„Bottas je oštetio prednje krilo u prvom incidentu. Kada se Ricciardo približio, ostavio je dovoljno mesta u prvoj krivini. Međutim, Bottasov bolid je imao slabo prianjanje zbog čega je udario u Ricciarda i izazvao štetu. Srećom, oba vozača su završila trku. Kazna za ovo je dodavanje 10 sekundi na ostvareno vreme i 2 kaznena poena za Bottasa“, kaže se u saopštenju.
Kazna neće promeniti Bottasov plasman ni bodovni saldo. Posle trke on je izjavio da je Vettel rano ušao u krivinu i da nije kriv za prvi incident. Iako nije komentarisao sudar sa Ricciardom, istakao je da su ga zabolele kritike koje mu je uputio direktor Mercedesa Wolff.